logo
کشاورزی ارگانیک پست الکترونیکی
تاریخچه:

نخستین بار اشتاینر, اقتصاددان آلمانی در سال 1924 تحت عنوان اقتصاد کشاورزی ,غذا های ارگانیک را مطرح کرد و در سال 1980 میلادی ,کشور های اروپایی قوانین مربوط به غذا و کشاورزی ارگانیک را وضع کردند و در سال 1990 عنوان اساندارد ها برای محصولات پاک تدوین شد.20 سال است که کشاورزی ارگانیک ارائه داد.اکنون استرالیا84% از اراضی کشاورزی ارگانیک دنیا را دارا است.

کشاورزی ارگانیک چیست؟

ارائه یک تعریف کوتاه,دقیق و واضح از کشاورزی ارگانیک دشوار در اتحادیه اروپا گواهی کشاورزی ارگانیک صادر می شود.فرانسه اولین کشوری است که برای میوه ها و سبزیجات و غلات بر چسب دولتی با عنوان است چرا که د راین باره برخی تصورات وجود دارد که گاه از روی تعصب ,ذهن را از اصل واقعیت دور می سازد.از طرفی بنا به اعتقاد بسیار ی از دست اندکاران ,کشاورزی ارگانیک موفق یک مفهوم ذهنی است که نیازمند به کار گیری شیوه های عملی خاص می باشد .بنابر این برای اینکه بدانیم به چه سیستمی کشاورزی ارگانیک اتلاق می شود ,راحت تر ان است که گفته شود به چه کشاورزی این واژه تعلق نمی گیرد.

در حقیقت باید این طور گفت که آن دسته از مواد شیمیایی که به صورت طبیعی به دست آمده اند در کشاورزی ارگانیک و در حاصلخیز نمودن خاک یا حفاظت گیاهان و پرورش دام ,استفاده می شوند.البته کشاورزی ارگانیک ,سیستمی است که با کاربرد مستقیم یا مصرف همیشگی آن دسته از مواد شیمیایی که به راحتی به قرم قابل حل در می آیند همچنین کاربرد هر گونه ماده ضد حیات حتی اگر منشا طبیعی داشته باشد مخالف است.در جایی که استفاده از این ترکیبات الزامی باشد ,باید آنخایی استفاده شود که کمترین تاثیر سوء را در سیستم به جای گذارند.تصور اشتباه دیگر از کشاورزی ارگانیک ,آن است که تصور می شودمنظور از کشاورزی ارگانیک یعنی بازگشت به کشاورزی سنتی که سالها قبل از مکانیزه شدن کشاورزی رواج داشته است.بالعکس,زارعین کشاورزی ارگانیک ,نمی توانند خود را از دستاورد های علمی 50 سال اخیر ,بی نیاز بدانند.در حقیقت کشاورزی ارگانیک سعی دارد با بهره گیری از یافته های علوم زیستی به صورت تکنیک های پیشرفته خود را از قید ترکیبات آکروشیمیایی که کشاورزی صنعتی را به خود وابسته کرده است رها ساخته و به بهبود کیفیت خاک و محصولات کشاورزی کمک کند.تناوب کشت,کشت مخلوط ,روش های مکانیکی ,کنترل علف های هرز ,درک بهتر هم زیستی میکوریزا,ریزوبیوم ها و رایزوسفر,تجدید ماده آلی و دیگر بخش های زنده خاک ,تلفیق زراعت و دامپروری ,از موضوعات مورد بحث در کشاورزی ارگانیک است.


تاثیرات کشاورزی ارگانیک


تاثیرات اجتماعی:

-   بهبود شرایط سلامت افراد

-  ایجاد اشتغال و فرصتهای تحصیل و آموزش بهتر

-   کاهش مهاجرت روستایی

-  ذخیره سازی برای مدت طولانی تر

 

تاثیرات اقتصادی:

-  کاهش 40.6 درصدی هزینه ها

-  حفظ و امنیت اقتصادی بیشتر درآمد روستایی و اقتصادی قوی تر روستایی

-  کاهش سرمایه گذاری نقدی

-  بازدهی بالا و خطر پذیری کمتر


تاثیرات کشاورزی:

-  حفظ و نگهداری بانک گونه های کشاورزی

-  تعادل و یک نواختی در کیفیت محصولات غذایی

-  حاصلخیزی و غنی کردن خاک در برابر فعالیت های میکروبی در خاک و در نهایت مقاومت بیشتر در برابر آفات و بیماری ها

-  ایجاد خود اتکایی در تولید محصولات کشاورزی


تاثیرات زیست محیطی

-   کاهش آلودگی خاک

-   حفظ و نگهداری مواد مغذی در خاک و میکروارگانیسم های خاک

-   کترل بیشتر فساد و فرسودگی در خاک

-  رسیدگی و بررسی آلودگی آب و هوا

-   دوام و ماندگاری بیشتر در محصولات کشاورزی


چگونه محصولات ارگانیک را تشخیص دهیم:

از مهم ترین شاخص های گیاهان ارگانیک این است که از 3 سال قبل ,خاک کشاورزی با فاضلاب آبیاری نشده باشد و فاقد فلزات سنگین مثل سرب و همچنین فاقد کلرورپتاسیم باشد.

-    در چرخه تولید مواد گیاهی از ترکیبات علف کش ,حشره کش ,قارچ کش ,آفت کش ,کود شیمیایی,جونده کش,لارو و تخم کش استفاده نشده باشد.

-    اصلا ژنتیک ,پرتودهی با اشعه گاما و یونیزان و مواد شیرین کننده و رنگ دهی مصنوعی در آن بکار نرفته باشد.

-     در تولیدات حیوانی(گوشت ,شیر و تخم مرغ) نباید در زمان رشد حیوان از هورمون bst گاوی bovin somatotropin  و یا آنتی بیوتیک ها (تتراسایکلین) و غیره استفاده شده باشد و باید خوراک و آب حیوانات کاملا از نوع ارگانیک باشد.


فواید مواد غذایی ارگانیک:

1.  ارزش غذایی بالاتری دارند . میزان ویتامین, کلسیم, منیزیم, آهن و فسفر در مواد غذایی ارگانیک بیشتر است.

2.  مواد غذایی ارگانیک حاوی انتی اکسیدان بیشتری میباشند.در مواد غذایی ارگانیک آنتی اکسیدان phenolic بیشتر یافت می گردد.(50 درصد بیشتر از محصولات غیر ارگانیک)چرا که آفت کش های مصنوعی تولید این مواد را در گیاهان کاهش داده اما کودهای حیوانی و آلی بکار رفته در کشاورزی ارگانیک تولید آنها را افزایش می دهد.

3.  کمتر سمی هستند.محصولات ارگانیک سالم تر بوده و بقایای آفت کشهای آلی کمتر آلوده میباشند.همچنین این محصولات فاقد افزودنی های غذایی بوده و طبعا سالمتر میباشند.

4.  خوشمزه و خوش طعم تر هستند.یکی از دلایل آن این است که محصولات ارگانیک پس از برداشت در مدت زمام کمتری بدست مصرف کننده رسیده و تازه تر می باشند و همچنین در محصولات تهیه شده به روش سنتی ,با فراوریها و دستکاریهایی که بر روی آنها صورت میگیرند تنها به ظاهر , رنگ,بالابردن ماندگاری,افزایش تولید و مقاوم کردن آنها در برابر صدمات ناشی از حمل و انبار داری توجه می شود و نه کیفیت و ارزش غذایی آن

5.  تولید کنندگان محصولات ارگانیک از استاندارد ها و دستور العمل های بسیار سخت گیرانه ای تبعیت می کنند که احتمال آلوده شدن اینگونه محصولات به هر گونه مواد شیمیایی و سمی منتفی می باشد.

وضعیت کشاورزی ارگانیک ددر کشور های در حال توسعه طبق آخرین امار , در سال 2009

بیش از یک سوم زمین های کشاورزی ارگانیک جهان که شامل 13.4میلیون هکتار میشود در کشور های در حال توسعه قرار گرفته است .اگر برداشت از عرصه طبیعی و زنبورداری ارگانیک را هم حساب کنیم این رقم به 44.4 میلیون هکتار می رسد.

در این میان کشورهای آمریکای لاتین با 8.2 میلیون هکتار بیشترین سهم را دارند . بعد از آن آسیا با 305 میلیون هکتار و سپس آفریقا با 1 میلیون هکتار قرار می گیرند.

کشور های آرژانتین,برزیل, هند و اروگوئه به ترتیب بیشتر از بقیه کشورهای در حال توسعه زمین کشت شده به شیوه ارگانیک را دارند.

کشور ترکیه که به دلایل مشابهت ها معمولا در بررسی ها با ایران مقایسه می شود,با 0.33 میلیون هکتار مقام هفتم را دارد.

در سال 2010, ایران دارای 47956 هکتار محصولات کشاورزی ارگانیک بوده که از این مقدار 40700 هکتار مربوط به برداشت از عرصه طبیعی(agricultural land) بوده است.

مطابق با آخرین آماری که مربوط به سال 2009 می باشد,سهم کشت ارگانیک از کل زمین های کشاورزی 0.85 درصدی است. از این مقدار بیشترین سهم برای قاره اقیانوسیه است.

در سال 2009 کل سطح زیر کشت ارگانیک کمی بیش از 37میلیون هکتار بوده است.


بیماری های ناشی از کشاورزی غیر ارگانیک یا سنتی و تاثیر آن بر سلامت انسان

باقیمانده مواد شیمیایی (مثل سموم کشاورزی) که در تولیدفراورده های گیاهی و حیوانی در کار می روند,مخاطراتی برای سلامتی انسان دارند.مثلا:

·    نیترات و نیتریت ها باعث اکسید کردن هموگلوبین و تولید مت هموگلوبین و عدم کارایی کافی گلبون قرمز می شوند.

·    نیترات و نیتریت ها پس از خورده شدن در معده انسان تولید نیتروز آمین می کنند که باعث ایجاد سرطان کبد و مثانه می شوند.

·    بروز آسیب و نقص های مادر زادی و ژنتیکی, تولد نوزاد با وزن کم ,سقط جنین,اختلال در عادات ماهیانه زنان و بلوغ زودرس.

·    نوروتوکسین های موجود در سموم باعث ایجاد پارکینسون می شوند.

·    آلودگی آب های زیر زمینی توسط نیترات های کود های شیمیایی باعث افزایش آلودگی غذا ها و در نتیجه باعث افزایش بیماری های ناشی از نیترات ها می شوند.

·    کادمیوم فاضلاب جایگزین کلسیم و در نتیجه افزایش شکستگی استخوان و آسیب به سلول های مغز ی را به دنبال دارد.

·     90 درصد قارچ کش ها ,60 درصد علف کش ها و 30 درصد آفت کش ها سرطان زا هستند.


نتیجه گیری:

با توجه به نیاز بشر و رشد روز افزون جمعیت و نیاز به افزایش تولیدات کشاورز,چاره ای جز استفاده ار برخی سموم ضد آفات و کود های شیمیایی نداریم.اما می بایست به موازات تولیدات کمی محصولات ,کیفیت آنها نیز مورد توجه قرار گیرد تا به سلامت انسان لطمه ای وارد نشود. در حقیقت برای استفاده بهینه از طبیعت,ما باید از قوانین آن پیروی کنیم.

به نظر می رسد برای توسعه و ترویج کشاورزی ارگانیک و در کل تولید پایدار نیاز به فرهنگ سازی از جانب سازمانهای غیر دولتی و دولتها داریم.که متاسفانه در ایران سازمانهای غیر دولتی به دلیل دولتی بودن تمام امور نمیتوانند به درستی فعالیت کنند و دولت نیز انقدر وسیع و ناکارآمد است که در اصل هیچ کاری انجام نمی دهند و تنها در حال توسعه ناپایدار تولیدات کشاورزی هستند و هر روزه شاهد مواردی جدید از فجایع زیستی محیطی(شامل انقراض نسل گیاهان و حیوانات , فرسایش خاک ,الودگی آبها ,آلودگی خاکها و افزایش بیماریها و ناهنجاریهای ناشی از این آلودگی ها) هستیم.
منبع: http://betavermi.blogfa.com/post/40
برچسب ها:  
  کشاورز  
       
 

تماس با ما

address آدرس :
تبریز، خیابان 22 بهمن، روبروی بازار مرکزی ابزار
tell تلفن :
  5518391 (0411)
fax فکس :
5511374 (0411)
e-mail ایمیل :
info@sanayekeshtgostar.com

 

خبرنامه

لطفاً برای دریافت خبرنامه عضو شوید.
دریافت

آخرین اخبار

وب سایت شرکت کست گستر آذربایجان منتشر شد

خوشحالیم به اطلاع مشتریان و همکاران خود برسانیم، وب سایت رسمی شرکت کشت گستر آذربایجان منتشر و از این پس در دسترش شماست.
این وب سایت جهت ارتقاء بهره وری و ایجاد ارتباط موثر و آنلاین با مشتریان و همکاران، طراحی شده و...

اخذ گواهی آزمون کرج توسط شرکت کشت گستر آذربایجان

شرکت صنایع کشت گستر آدربایجان فعال در زمینۀ تولید ماشین آلات کشاورزی اعلام کرد که موفق به اخذ گواهی آزمون کرج برای تعدادی از محصولات خود گردید.
این گواهی از سوی مرکز آزمون ماشین های کشاورزی برای تعدادی از تولیدات...


ادامه اخبار »